RMCF0201FT32K4
Mfr.Part #
RMCF0201FT32K4
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Description
RES 32.4K OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer :
Stackpole Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Power (Watts) :
0.05W, 1/20W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
32.4 kOhms
Supplier Device Package :
0201
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±1%